Behet vetem 1 here ne muaj: Kjo eshte maska qe do t’ìu ndìhmoj te largonì rrudhat pa harxhuar para neper kozmetìka

Rrudhat janë ndër problemet më të zakonshme estetike. Një shenjë e zakonshme e moshës, shfaqja e rrudhave mund të parashikohet ose përke. qësohet nga zakone të këq ija dhe kujdes i dobët i lëkurës.

Rrudhat janë rezultat i procesit të plakjes së lëkurës, i cili çon në hum bjen e kolagjenit. Ka shumë kremra dhe trajtime në treg të cilat premtojnë se largojn rrudhat, shumica e tyre joefektive ose jashtëz akonisht të shtrenjta.

Më poshtë ju sugjerojmë recetën për një maskë fytyre me bazë niseshte misri, e cila ndihmon në elim. inimin e rrudhave dhe përmirësimin e pamjes së lëkurës, duke pasur një veprim të ngjashëm me atë të botoksit.

Përbërësit: 1 lugë gjelle niseshte misri, 1 lugë gjelle kos natyral, 150 ml ujë, 3 lugë lëng karote.

Përzieni niseshten e misrit me ujin, derisa të përftoni një masë homogjene. Vendosni pjesën tjetër të ujit në një tenxhere në zj. arr, pastaj shtoni masën me niseshtenë e misrit dhe vazhdoni përzierjen.

Hiqeni nga soba, lëreni të ftohet dhe më tej shtoni kosin dhe lëngun e karotës. Përziejeni këtë masë derisa të gjithë përbërësit të integrohen plotësisht.

Vendosni maskën në fytyrën tuaj dhe lëreni të veprojë për 40 minuta, më pas shpëlajeni me shumë ujë të vakët. Aplikojeni këtë maskë një herë në ditë për rreth një muaj për të pasur rezultate të kënaqshme./noa.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *