Rikthehet perseri vera ne vendin tone, ja sa do te kapin temperaturat gjate kesaj jave

Tani me Tetori sapo ka trokitur ne vendin tone. Java qe lame pas u karakterizua me shira ne te gjithe vendin dhe me kthjellime afatshkurtra. Java e ardhshme në vend do të dominohet nga prania e rrymave ajrore të qendrueshme. Këto do të sjellin mot me diell e vranësira kryesisht shtresore të larta.

Karakteristikë do të jetë prania e mjegullinës së mëngjesit në shumë lugina. Ditën e hënë në verilindje e lindje të vendit do të krijohen kushtet për reshje të përkohshme shiu.

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 dhe 3 ballë.

Gjatë ditës temperaturat parashikohen të luhaten si në figurë. Ju urojmë një javë të mbarë dhe per detaje me te shumtra rreth diteve dhe qyteteve hidhini nje sy tabeles :

Leave a Reply

Your email address will not be published.