Feston sot dìten e tìj te lìndjes, ja sa vjeç mbush aktorì ì njohur Florìan Bìnaj

Aktori i humorit, Florian Binaj feston sot ditëlindjen. Flori mbush 37 vjeç, sic te gjithe e dime qe ai eshte nje nder aktoret me te dashur ne vendin tone pasi ka vite qe shoqeron publikun me humorin e tij.

Kjo ditëlindje e ka gjetur atë në një tjetër detyrë, larg aktorimit siç jemi mësuar ta shohim prej vitesh.

Prej gati një viti ai është në rolin e moderatorit në emisionin më të ri investigativ, “Piranjat”.

Jo vetëm si aktor, por Florjan Binaj ka qenë gjithmonë një ndër emrat publikë që ka ngritur zërin për problematika të ndryshme dhe kauza sociale, kjo e ka bërë mjaft të dashur për publikun që gjithmonë e duartroket.

Leave a Reply

Your email address will not be published.