Kjo eshte pìja e cìla ul kolesterolìn : 4 lugë gjelle per 20 dìte dhe brenda një jave do të vìnì re rezultatet e para

Për shkak të ushqimit me cilësi të ulët, gjithnjë e më shumë njerëz vuajnë nga presioni i lartë i gja kut, ateroskleroza dhe kolesteroli i lartë. Epo, ekziston një pije që përdoret në mjekësinë popullore që nga kohërat e lashta dhe që është tepër efektive për problemet me presionin e gja kut dhe kolesterolin.

Për të përgatitur pijen medicinale do t’ju duhet: 5-6 tufa majdanoz

12 gota ujë

1 kg limon

1 filxhan sodë buke

Lani mirë majdanozin dhe thajeni. Hidhni ujë në një tenxhere dhe ngrohni. Pritini limonin në copa të vogla dhe vendoseni në ujë të valë. Menjëherë shtoni sode. Fikni zja rrin dhe lëreni përzierjen të ftohet për rreth një orë.

Prisni majdanozin dhe shtoni në masë, më pas ziejini pijen në zj arr të ulët për dy orë. Sigurohuni që ta mbuloni enën, kështu që të gjitha vetitë medicinale do të ruhen dhe nuk do të avullojnë gjatë gatimit.

Më pas, hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet. Hidheni lëngun në një shishe qelqi të errët dhe ruajeni në frigorifer.

Kjo sasi duhet të jetë e mjaftueshme për 20 ditë. pija pihet çdo mëngjes me stomak bosh, katër lugë gjelle secila dhe brenda një jave do të vini re rezultatet e para.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *