Mosha per te eshte vetem nje numer, ja sa vjeç ka mbushur kengetarja e njohur Aurela Gaçe

Këngëtarja Aurela Gaçe ka lindur më 16 tetor 1974 dhe ka festuar ditëlindjen e 48.

Aurela Gaçe është këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Zoti i dha një dhuratë të çmuar, talentin për të kënduar. Ajo shpreson të arrijë shpirtrat e të tjerëve duke ndarë këtë dhuratë. Këngëtarja shqiptare Aurela Gaçe ka filluar të këndojë që në moshën 4 vjeç e gjysmë në Festivalin e Fëmijëve në qytetin e saj Vlorë.

Aty edhe ka spikatur talenti i saj, që do të shpalosej më tej gjatë gjithë fëmijërisë me evente muzikore, ku edhe ka fituar mjaft çmime.

Aurela është rasti më i mirë i “vitet janë thjesht numra”. Ajo ka bërë një postim në Instagramin e saj me rastin e ditëlindjes ku shfaqet në palestër duke u ushtruar. Kjo është edhe arsyeja pse ajo njihet edhe si “ura gani i skenës”, të cilës di farë mirë “t’i vërë fla kën”.

“Sot jam 48 ,edhe jeta më thërret. Ditelindja më zuri në skenë, duke kënduar ( ashtu më zëntë gjithmonë haha) .

Përtej shakasë, e vetmja gjë që i uroj vetes, e secilit nga ne është shendeti . Sa të kemi shëndet, cdo gje tjeter e arrijme. Faleminderit “, shkruan këngëtarja./albeu.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *