Kete jave temperaturat pritet te shkojne 30 grade, ja kur pritet te filloj freskimi i motit

Rrymat e ngrohta dhe të qëndrueshme, do të jenë prezentë edhe në javën e ardhshme, pak a shume ne te njejtat vlera qe ishin dhe javen qe lame pas.

Këto, do të sjellin temperatura si në figurë, ku temperaturat maksimale pritet te shkojne diten e neserme ne qytetin e Elbasanit.

Parashikohen orë me diell e hera herës vranësira të larta transparente, ku kete jave minimumi i temperaturave pritet te zbres deri ne 6 grade ne qytetin e peshkopise.

Në orët e mëngjesit, nëpër lugina do të shfaqet mjegulla e mjegullina kalimtare.

Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet nga juglindja e jugperëndimi. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 deri 3 ballë. Gjithashtu duhet theksuar qe diten e premte fillon dhe renia e temperaturave dhe nis fres

Leave a Reply

Your email address will not be published.