Kjo përzierje pihet natën para gjumit, me stomak bosh: Pas disa ditësh do të ndjeni lehtësim në stomakun tuaj

Mund të ndihmojë në dhimbjen e barkut, por gjithashtu ndihmon në zvogëlimin e dhjamit, pastrimin e zorrëve dhe qetësimin e ngërçeve dhe fryrjeve të barkut. Për të përgatitur këtë pije do t’ju duhet Bari mijëfletësh dhe fara liri e bluar. Nëse nuk keni një barishte të thatë, atëherë mund të përdorni edhe cajrat me qese, por mbani në mend se çajrat e bërë nga barëra të plota janë më të efektshëm.

Shtoni këto dy përbërës në një filxhan ujë dhe përgatisni pijen sipas recetës, kështu që do të merrni efektet pozitive në kohë rekord. Kjo pije shëron gradualisht të gjitha problemet e stomakut, edhe nëse jeni mbipeshë.

Vloni një gotë ujë, pastaj shtoni një caj Bari mijëfletësh, ose një lugë gjelle me bimë të thata të copëtuara, mbulojeni dhe lëreni për 15 minuta. Pasi të ketë kaluar koha, kullojeni çajin dhe shtoni një lugë gjelle farë liri të bluar.

Përzieni dhe pini pije ndërsa është e nxehtë. Kjo përzierje pihet natën para gjumit, me stomak bosh. Pas disa ditësh përdorimi të rregullt do të ndjeni lehtësim në stomakun tuaj.

Në planin afatgjatë, mund të ndihmojë në rivendosjen e murit të zorrëve dhe mukozave të dëmtuara. Kjo pije rekomandohet veçanërisht nëse keni jashtëq itje të çrregullt, dispepsi dhe fryrje të stomakut.

Leave a Reply

Your email address will not be published.