Keto jane plot 16 menyrat se si do te lehtesojne jeten e nje zonje shtepie ne menyre qe ato te kene mundesi

Si fillim vendosni shiritat e gomës në dyert tuaja për t’i penguar ata të mbyllen. 2.Vendosni nje shirit plastik të butë në muret e garazhit tuaj për të parandaluar dëmtimin e dyerve të automjetit tuaj. 3.Që të hiqni lehtë çamçakëzat nga qilimi juaj, vendosni në fillim një kub të akulli

4.Në mënyrë që të mbushni vrima në muret tuaja, vendosi sapun mbi ta.

5.Fahiji mobiljet tuaja me një cope me sapun për ta bërë atë me shkëlqim dhe me ngjyra të ndezura.

7.Vendosni shiritat ngjitese në muret tuaja kur të dekoroni për të parandaluar që bojë të përhapet në muret tuaja.

8. Derdhni pak vaj ne bravat e deres për t’i ndaluar zhurmat.

9.Për të hequr me lehtësi bigorrin nga koka dush, mbushni një qese plastike me uthull dhe sigurojeni qe ta lidhni mire mbi kokë. Do te kete efektiv brenda dites.

10.Hidhni puder në derën tuaj për të elim inuar zhurmen.

11.Përdorini bojra dhjami për të mbushur vrimat në mur. 12.Perzini lëng limoni dhe zbutes rrobash dhe përdorni kete përzierje për të pastruar dyshemene me lehte lehtë.

13.Nëse TV juaj “kap” ekspozon shume pluhurin, fshijeni atë me disa pika lëng limoni. Kjo do të parandalojë grumbullimin e pluhurit në të për njëfarë kohe.

14.Për të eliminuar aromat në mikrovalë, vendosni një tas me lëng limoni dhe kanellë pluhur brenda.

15.Prini një limon në gjysmë dhe fshij atë mbi çdo sipërfaqe në banjo tuaj për të elim inuar bigorrin, aromat dhe bakteret.

16.Për t’i rikthyer pastërtinë dhe shkëlqimin mjafton të shtoni në një enë 1 gotë uthull të bardhë rrushi dhe 2 lugë sodë buke.Lërini të veprojnë për 15-20 minuta, më pas fërkojeni me furçë dhe lajeni me ujë të bollshëm.Provoni ndonjë këto truket dhe ju do të shihni se pastrimi mund të jetë kënaqësi dhe efektive po ashtu!

Leave a Reply

Your email address will not be published.