Ne kete stìne, ky eshte shurupì natyral qe duhet te pregatìsnì per te forcuar ìmunìtetìn dhe te mos kenì nevoje te merrnì

Kryefjala e këtyre ditëve të para të nëntorit është gripi dhe vi ro zat e tjera të stinës. Çdo ditë dëgjoni dhe lexoni në media të ndryshme për rastet e shtuara dhe për kujdesin që duhet treguar për çdo moshë. Në vend që të përdorni ant ibio tikë dhe ilaçe të tjera pa recetën e mjekut përkatës, ju njohim me këtë recetë 100 % natyrale .

Përbërësit: • 1 filxhan uthull molle • 2 filxhanë ujë të vakët • 1 filxhan mjaltë organik • 20 hudhra.

Përgatitja: Në fillim qëroni hudhrat dhe kalojini në frulator derisa të grihen plotësisht. Më pas shtoni përbërësist e tjerë dhe vazhdoni përzierjen me një lugë druri.

Përzierjen e përftuar futeni në një enë qelqi dhe lëreni ashtu për një natë. Nëse doni të forconi veprimtarinë e sistemit imunitar, pini nga një lugë çaji tri herë herë në ditë derisa të përmirësoheni.

Përbërësit e këtij shurupi kanë efekte pozitive në qetësimin e kollës, dhi mbjet e fytit dhe neutralizojnë problemet me frymëmarrjen . Mjalti ju ndihmon të lehtësoni dhi mbjet e fytit dhe kollën me vetitë e tij antibak teriale dhe anti-infla ma tore.

Ai vepron si një antioksidues për të lu ftuar radikalët e lira, pasi është i pasur me minerale, vitamina dhe enzima.

Uthulla e mollës dhe hudhra gjithashtu kanë veti antibak teriale dhe antivi rale që stimulojnë sistemin tonë imunitar, ndërkohë që ndihmojnë edhe për shkatërrimin e baktereve dhe viruseve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.