Aktori i njohur turk flet per Almeda Abazin: Të marrësh një vajzë nga Shqipëria është si të këpusësh një trëndafil nga parajsa

Shqiptarja e njohur Almeda Abazi dhe aktori i njohur turk, Tolgahan Sayısman, tashmë prindër të dy fëmijëve, nuk i kanë kursyer deklaratat e dashurisë për njëri-tjetrin. Të ftuar dje tek “Zemër Luana” ata shkëmbyen disa herë perqafime dhe treguan disa sekrete nga marrëdhënia e tyre. Tolgahan ishte ai që na çuditi me dedikimin e tij ndaj Almedës.

Ai ia shprehu dashurinë në shqip, por edhe me një shprehje shumë të bukur turke për vajzat shqiptare.

“Zemër! Shpirti im! Zemra ime!”, -tha Tolga në shqip, duke shtuar më tej turqisht: “Ne atje (në Turqi) kemi një shprehje: Të marrësh një vajzë nga Shqipëria është si të këpusësh një trëndafil nga parajsa!”, -përfundoi ai.

Tolgahan dhe Almeda janë prindër të dy fëmijëve, djalit Efehan dhe vajzës Alina.

Aktori shprehu dëshirën për një fëmijë të tretë, ndërsa bukuroshja shqiptare tha se ajo e ka mbyllur me kaq. Ndërsa për marrëdhëniet me kolegët, Tolgahan u pyet për aktoren Hande Erçel, për të cilën tha se “ka një vend të veçantë në zemrën e tij”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.