Per njollat e erreta mund te provonì kete recete natyrale me 3 perberes: Ne vetem 3-4 dìte

Pjesa më e mirë e këtij trajtimi është se ajo është teper e natyrshme, e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës dhe teper efektive.

Për ta përgatitur këtë do t’ju duhet: Xhel Aloe Vera, Vitamina E capsules, 400 mg Vaj ulliri.

Përgatitja: Në një tas përzieni 1 lugë xhel aloe vera. Shtoni vajin e 2 kapsulave të vitaminës E. Më pas shtoni 1 lugë çaji me vaj ulliri. Përzierje të gjithë masën mirë.

Aplikoni këtë pastë në zonën e prekur dhe lini atë për 30 minuta. Bëni këtë trajtim dhe në vetëm 3 deri në 4 ditë ju mund të shihni ndryshimin në lëkurën tuaj.

Në këtë trajtim vitamina E është gjëja më e rëndësishme, Vitamina E është një antioksidant që neutralizon radikalët e lirë, duke siguruar një nivel mbrojtjeje kundër ndikimeve negative të jashtme si rrezet e dëmshme të diellit.

Radikalet e lira dëmtojnë kolagjenin dhe shkaktojnë thatësi të lëkurës, linja të imta dhe rrudha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *