Kengetarì ì njohur Ervìs Beharì: Ne koncertìn e pare kam marre 200 mìje leke dhe me ato leke ì bleva nje fustan nenes

Këngëtari shumë i dashur i muzikës popullore, Ervis Behari ka bërë si rrallëherë një rrëfim për karrierën e tij. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai tregoi se fillimisht ka nisur të këndojë me gjyshin kur ishte i vogël.

Më pas, Ervisi u shpreh se në koncertin e tij të parë është paguar vetëm 200 mijë lekë dhe me ato lekë i ka blerë nënës një fustan.

“Unë isha i vogël dhe më merrte gjyshi në ato fejesat, martesat, sebepet që kishim. Këndoja që kur isha i vogël. Ne këndojmë polifoni se unë vij nga një fshat që është midis Fierit dhe Mallaskastrës. Edhe kemi traditë muzikën polifonike, me atë jemi rritur.

Ka shumë njerëz që më kanë ndihmuar të jem këtu ku jam. Adrian Hila është një nga ata, e kam thënë shumë herë, por ai ka qenë mbështetja ime më e madhe dhe Arben Duka.

Koncerti im i parë ka qenë pa pagesë në fshatin tim. Ka qenë një mbrëmje. Ndërsa i pari me pagesën ka qenë nja 200 mijë lekë. Me ato lekë mbaj mend që i kam blerë nënës sime një fustan, sepse supozohej që rrogën e parë duhet t’ja dorëzosh nënës. Kështu e kemi ne andej nga fshati im”, tha këngëtari./abcnews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *