Nje recete ndryshe e qofteve me leng, ìdeale per tì pergatìtur kete fundjave

Përgatiten shumë shpejt dhe lehtë, kështu që për një drekë të shijshme nuk ju duhet shumë kohë dhe mund.

Përbërësit: 300 g mish të bluar, një kore buke në qumësht, 1 qepë, 3 thelpinj hudhre, fletë majdanozi, 1 vezë, kripë, piper, 1 lugë e vogël spec të bluar, mund edhe i spec i shty pur.

Përbërësit për salcë: vaj, 1 lugë miell, 200 ml domate te zier, keçap.

Shtesa: patate e zier.

Përgatitja: Në pak vaj fërgoni një lugë miell dhe qiteni në domate, shtoni pak keçap dhe ujë që salca të tëhollohet pak.

Shtoni erëzat, nëse ju duket që ushqimi është pak i tharbët, shtoni pak sheqer. Si shtojcë, zieni disa patate dhe hidhjani sipër dhe sipër tyre këtë salcën e magjishme. Mund të përdorni edhe pure patateje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.