Receta ndryshe e qofteve me mìsh pule: Me teper shìje dhe me te lehta per shendetìn

Kjo recetë u përgatit nga Gatime Shqiptare – Përbërësit qe u nevojiten per kete recete jane: 300 g mish pule, 200 g kërpudha, qepë të reja, bukë, 2 vezë, kripë, piper dhe miell.

Përgatitja: Mishin e pulës e zieni, i hiqni ko ckat dhe e bluani në blender bashkë me qepën. Kërpudhat i grini sa më imët që mundeni dhe fërgojini.

Më pas bashkojini i bashkoni me mishin e pulës. Shtoni një vezë, pak kripë dhe tul buke të njomur në ujë dhe të kulluar.

Me dorë formësoni qofte të vogla, rrotulloni në vezë të trazuar dhe në mielli (përzierje e përbashkët), pastaj në thërrmija buke dhe i fërgoni në tigan me shumë vaj.

Duhet bere e ditur qe kjo recete eshte me e lehte per shendetin sesa qoftet tradicionale ku si perberesin e tyre kryesor kane mishin e vicit. Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published.