Receta e patateve ne furre, ndryshe nga cfare jenì mesuar tì gatuanì, mos harronì kete perberes pasì u jep

Nëse i pëlqeni patatet e pjekura, përgatisni vetëm me këtë recetë duke shtuar edhe këtë përbërës. Nuk do t’i ndani nga tryeza pasi të provoni shijen e tyre të mrekullueshme. Ja cili është ai.

Përbërësit: 8 patate mesatare, 1.2 litra lëng pule/ perimesh, 1 lugë çaji shafran Indie (do t’ju jap shije komplet tjeter dhe te vecante) , 1 thelpi hudhër, 1 lugë gjelle vaj ulliri, Kripë, Piper.

Përgatitja: Qëroni patatet dhe prijini përgjysmë. Hidhini në një enë së bashku me lëngun e pulës/perimeve, shafranin dhe hudhrën. Ziejini për 12 minuta.

Kullojini dhe hidhini në një enë me ujë të ftohtë. Më pas kullojini sërish dhe lërini mënjanë.

Hidhni vajin e ullirit në një tavë dhe vëreni në furrë të nxehet. Më pas shtoni në të patate, spërkatini me pak kripë dhe piper. Piqini për rreth 40 minuta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.