Trajtìmì qe perdorìn grate Japoneze me 3 perberes per fytyre me te paster dhe me te bute

Ndoshta nuk e dinit se mund të përdorni 3 përbërës të thjeshtë dhe natyralë, të cilët ndoshta mund ti keni ne kuzhinen tuaj. Është nje recete shumë e thjeshtë dhe e lehtë për t’u bërë, prandaj duhet patjetër ta provoni.

Ju nevojiten 3 përbërës të thjeshtë: oriz, qumësht dhe mjaltë. Dhe pak ujë. Ja se çfarë duhet të bësh. Së pari, ju duhet të vloni 3 luge oriz me një gotë ujë për 3 minuta. Pas kësaj, ju duhet ta lini atë derisa të jetë ftohtë dhe ta kulloni.

Tani, duhet të shtoni 1 luge qumesht dhe 1 luge mjalte në oriz.

Miksojini mirë derisa të keni një përzierje të këndshme. Aplikoni këtë përzierje në fytyrën tuaj dhe lereni atë për rreth 10-15 minuta.

Ju mund ta përdorni ujin, në të cilin keni gatuar orizin, për të hequr maskën e fytyrës.

Sigurohuni që ta përdorni këtë maskë për të paktën një here ne javë.

Siç kemi thënë, do të habiteni nga rezultatet sepse ka me te vertete nje efikasitet te madhe ne lekure. Lëkura juaj do të jetë më e butë dhe e bukur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.