Harrojenì ujìn me lìmon, zevendesojenì me kete pìje nese donì te largonì me shpejt kìlet

Humbja e peshës me përbërës të shëndetshëm dhe pa efekte anësore është një dëshirë e shumë njerëzve të cilët kanë probleme me kilet e tepërta. Kjo është një sfidë më vete e cila kërkon vullnet dhe për më tepër duhen zgjedhur metodat më efikase që nuk shkaktojnë efe kte anësore.

Uji me limon është pija më e zakonshme dhe më e thjeshtë që njerëzit përdorin. Por, harrojeni atë, sepse ky është trendi më i ri i elim inimit të kileve të tepërta.

Përzierja e ujit me qitro dhe rozmarinë do t’ju mahnisë me efektin e saj, sepse përshpejton metabolizmin tuaj në vetëm pak minuta.

Përbërësit: ½qitro, 1 degë e vogël rozmarinë, 1 gotë ujë të ngrohtë.

Përgatitja dhe përdorimi: Shty dhni qitron dhe hidheni lëngun në një gotë me ujë të ngrohtë. Vendosni në të edhe një degë të vogël rozmarinë. Përziejini mirë dhe pijeni menjëherë. Rekomandohet të konsumohet me sotmakun bosh.

Kjo pije përveçse ka një shije të mirë, përshpejton metabolizmin tuaj në mënyrë të çmendur. Qitro nuk ka kalori, ndaj do t’ju ndihmojë të humbni peshë brenda një kohe të shkurtër. Përdoreni këtë pije për 12 ditë në mënyrë që të mund te largoni deri ne 5 kilogramë.

Shënim: Nëse jeni duke marrë ilaçe, mos e përdorni këtë pije, sepse qitro bëhet i rrez ikshëm në këtë rast.

Leave a Reply

Your email address will not be published.