Trajtìmì natyral me veze dhe pa kosto qe kjo grua perdor per trajtìmìn e rrudhave

Shumë produkte kozmetike janë në dispozicion në treg dhe disa prej tyre japin rezultate shumë premtuese, por a e dini se lëkura juaj kurrë nuk do të kërkojë asnjë krem fabrike nëse ju e mbani atë të mbrojtur mirë me metoda natyrale?

Njihuni me këtë grua që përdor vetëm 2 produkte natyrale në lëkurën e saj dhe ajo nuk ka asnjë rrudhë të vetme në fytyrën e saj.

Si të bëni krem natyral anti-rrudhë?

Përbërësit:

1 e verdhë veze (pastron fytyrën, i jep asaj tendosje)

2 lugë gjelle vaj ulliri ekstra i vi rgj ër (lufton radikalet e lira, parandalon krijimin e rrudhave)

½ lugë gjelle mjaltë (antibak terial, ngadalëson plakjen)

2 lugë çaji vazelinë (përbërja vajore hap poret e lëkurës)

Përgatitja:

Vendosni vazelinën në banjo mari. Lëreni për disa minuta. Hiqeni nga zj arri, dhe shtoni të gjithë përbërësit. Përziejini derisa të jetë krijuar një masë homogjene. Ruajeni përzierjen në një gotë dhe vendoseni në frigorifer.

Përdorimi:

Aplikojeni kremin në fytyrën tuaj në mënyrë të barabartë. Përhapeni derisa të përthithë të gjithë kremin. Lëreni për 30 minuta, dhe me një tampon pambuku pastrojeni kremin. Lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë. Bëjeni këtë ritual 2 orë para se të shtriheni për të fjetur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *