Trajtìmì natyral qe mund te zevendesoj dhe kremrat e shtrenjte per largìmìn e rrudhave nga fytyra

Fale trajtimeve te ndryshme te lekures, rrudhat mund te ele minohen. Maskat te cilat jane te pasura me perberes natyral kane efekte te mrekullueshme per largimin e rrudhave nga fytyra juaj, madje mund te zevendesojne dhe kremrat e shtrenjte.

Kjo maske eshte per rrudhat afer syve, rreth gojes si dhe aplikohet ne te gjitha tipet e lekures.

Per kete maske ju duhet keta perberes: 1 luge Hyaluronic, 1 luge vaj Rose Hips, 1 banane, 1 luge mjalte.

Merrni nje ene dhe me ndihmen e nje piruni sht ypin ½ e bananes dhe me pas shtoni te gjithe perberesit e tjere. Perzieni mire te gjithe perberesit derisa te krijohet nje mase homogjene dhe aplikojeni ne fytyre per 15-20 minuta.

Shpelajeni me uje te vaket dhe per te mbajtur lekuren sa me te bute e te fresket vendosni nje krem hidratues. Rezultatet do te jene shume efektive.

Leave a Reply

Your email address will not be published.