Pìje e lehte me pak perberes qe pershpejton metabolìzmìn dhe largon kìlet e teperta

Është fakt i njohur se mënyra më efikase për të humbur peshë është kombinimi i një diete të shëndetshme me ushtrime të rregullta fizike

Sidoqoftë, ka edhe disa mënyra natyrale për ta shpejtuar dj egien e yndyrës dhe për ta përmirësuar shëndetin e përgjithshëm.

Recetë natyrale të cilën mund ta përdorni për t’i arritur rezultatet që gjithmonë i keni dëshiruar, transmeton Telegrafi.

Përbërësit: – Lëngu i gjysmë limoni – Një lugë gjelle mjaltë – Një lugë gjelle kanellë – Një gotë ujë të vakët

Përgatitja: Në një gotë, përzieni lëngun e limonit dhe mjaltën, pastaj shtojeni kanellën dhe përzieni mirë.

Pastaj, shtojeni ujin e vaktë dhe pijeni produktin menjëherë. Përsëriteni këtë një herë në ditë, çdo mëngjes, kur e keni lukthin bosh.

Ky kombinim i fuqishëm e detoksikon trupin, e mbush atë me energji dhe e stimulon procesin e humbjes së peshës.

Përderisa pektina që gjendet në limon e parandalon dëshirën për të ngrënë kanella e rregullon prodhimin e insulinës.

Mbani mend, kjo nuk është pije ma gj ike, por thjesht e shpejton metabolizmin dhe procesin e dj egies së dhjamit. Për rezultate shumë më të mira, ju duhet të bëni edhe ushtrime fizike rregullisht, në veçanti ushtrime kardio./Telegrafi

Leave a Reply

Your email address will not be published.