Sì do te mbyllet muajì Janar dhe sì prìtet te nìs muajì Shkurt? Meteorologìa vjen me lajme te mìra per motìn

Ne fakt sic e keni pare ka patur nje permirsim te dukshem te motit dhe diell pothaujse ne te gjithe ultesiren perendimore.

Na pret nje fundjave e kthjellet por e ftohte. Nje fundjave pa rreshje, nuk do te kete rreshje as ne zonat malore.

Megjithate temperaturat e ajrit do te jene te uleta duke bere qe zonat malore te zbresin ne -6 grade celcius nderkohe juglindja do te mbetet ne vlerat -5 grade. Dhe maksimalja do te jete ne 12 grade ne qytetin e Sarandes.

Do ta specifikoja ultesiren perendimore me diell dhe mot i ftohte, zonat malore problematike do te mbeten ne temperatura shume te uleta dhe ngrica, duke qe se temperaturat do te jene ne vlera negative, ngricat do te na shoqerojne ne fakt jo vetem ne fundjave por dhe ne fillimin e javes.

Janari mbyllet me temperatura te uleta me nje mot te ftoht dhe pa rreshje.

Ndersa muaji Shkurt gjithashtu pritet te nis me nje mot te ftohte dhe me temperatura te uleta, ku me pas pritet nje rritje graduale e temperaturave dhe kthjellim edhe me teper i motit, eshte shprehur keshtu meteorologia e njohur Lajda Porja.

Leave a Reply

Your email address will not be published.