Debore jo vetem ne Tìrane por edhe ne Sarande: Meteorologìa tregon se sa dìte prìtet te zgjase

Mengjesi i sotem pati nje rritje te lehte te temperaturave. Vendi ka hyre ne nje periudhe te ftohte e cila pritet te qendroj ne territorin Shqiptari deri ne daten 13-14 Shkurt.

Termometri ne verilindje pritet te shenoj -4 grade celcius. Zonat e uleta me 3 grade celcius referuar temperaturave minimale. Dita e sotme pritet te mos kete shume diell.

Dita e sotme dhe ajo e neserme pritet te karakterizohet nga rreshjet e pakta ku ne zonat malore pritet te bien rreshje debore ndersa ne zonat e tjera do te kete prezence te rreshjeve te shiut sidomos gjate nates.

Shancet per debore ne kryeqytet jane rritur ku nga data 7 e deri ne daten 15 priten rreshjet e debore, jo vetem nje dite por 2 ose pse jo dhe 3 dite me debore.

Duhet permendur qe kete qarkullim te masave ajrore do te jete Saranda qyteti i pare qe pritet te preket dhe me pas ne vendet e tjera eshte shprehur keshtu meteorologia e njohur Tanja Porja./gazetadiaspores.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.