Saìmìr Kodra feston sot dìtelìndjen, ja sa vjec mbush moderatorì ì njohur ì ekranìt

Saimir Kodra nje moderator i njohur i nje nder emisioneve investigativive stop qe transmetohet nder vite ne ekran, një nga personazhet më të dashur të ekranit shqiptar, feston sot 49 vjetorin e lindjes.

Saimirin të gjithë e njohin si një person të drejtpërdrejtë dhe me humor, dy tipare që e kanë shoqëruar gjithë jetën dhe e kanë bërë që të jetë edhe më i pëlqyer nga publiku.

Moderatori që prej 20 vitesh mban të mbërthyer para ekranit mijëra shikues, ka një karrierë si në televizon, ashtu edhe në botën e animimeve.

Zëri i Saimir Kodrës ka shoqëruar që në vegjëli breza me radhë, pasi ka dubluar në shqip disa nga karakteret e filmave më të dashur për fëmijë.

Humoristi ka dubluar Lumieren te “Bukuroshja dhe bi sha”, Mushun te “Mulan” e shume filma te tjere te dashur dhe te njohur per femijet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.