Pìjenì cajìn e kesaj bìme te njohur dhe qe nuk ka kosto te madhe: Duke fìlluar nga ulja e presìonìt

Jo vetëm që është thjesht e pazëvendësueshme në kuzhinë si erëz e nevojshme në shumë pjata, por është edhe shumë e dobishme për shëndetin.

Çaji i majdanozit është veçanërisht efektiv.

Majdanozi është një bimë erëzash mesdhetare, e cila shpesh luan një rol të madh në dekorimin e ushqimit për shkak të gjetheve të tij jeshile të ndezura. Sidoqoftë, nuk është vetëm një zbukurim, por një bimë e vërtetë medicinale e denjë për vëmendje.

Në radhë të parë, aguliçe njihet si një bimë që stimulon nxjerrjen e lëngjeve nga organizmi, ndaj është shumë e dobishme për shëndetin e veshkave dhe të gjithë rrugëve uri nare.

Kështu, rrënja e aguliçes vepron si diuretik, prandaj përdoret për të trajtuar forma të ndryshme të sëm undjes së ujit (akumulim i tepërt i lëngjeve në trup).

Mjekësia tradicionale rekomandon çajin e aguliçes për artritin, përdhesin, problemet me veshkat, për pastrimin e rrugëve uri nare, por edhe për trajtimin e gastritit.

Meqenëse dihet se në mënyrë efektive largon bak teret nga trakti urinar, është i mirëpritur në rast të inf eksionit të traktit urinar, si dhe pas oper acionit të pro statës për shërim më të shpejtë. Shpesh përdoret në çajra për trajtimin e verdhëzës dhe kompl ikimeve të tjera të shkaktuara nga problemet e mëlçisë.

Përveçse stimulon nxjerrjen e lëngjeve, stimulon edhe nxjerrjen e kripërave në organizëm dhe ndikon në uljen e presionit të gja kut. Për arsye të ngjashme, mund të ndihmojë në lu ftimin e obe zi tetit.

Më pas, rrit elasticitetin e enëve të gja kut, gjë që redukton rrez ikun e zhvillimit të sëm undjeve të zakonshme kardiovaskulare.

Çaj majdanozi

Çaji i majdanozit përgatitet duke e prerë në kubikë rrënjën e aguliçes (rreth 15 gram), duke e hedhur në 2 dl ujë të vluar dhe duke e zier për rreth 5 minuta. Kullon vetëm pas rreth 15 minutash dhe që të mund të tregojë të gjitha fuqitë e tij shëruese është e nevojshme të pihen 2-3 filxhanë gjatë ditës.

Gjethet e majdanozit janë një burim i shkëlqyer i vitaminës C, ndaj është mirë t’i konsumoni të freskëta. Ata shkojnë mirë me supa, zierje, patate të ziera dhe shumë pjata me mish.

Kjo jeshile stimulon tretjen, stimulon nxjerrjen e su bsta ncave toksike, freskon frymëmarrjen, kështu që maskon në mënyrë efektive edhe aromën e hudhrës.

Disa historianë pretendojnë se romakët e lashtë ia dhanë të parën gladiatorëve të tyre para lu ftës, sepse ata besonin se kjo bimë jep forcë, përshpejton reflekset dhe mp reh aftësitë mendore, siç është shkathtësia. Thithja e farave të aguliçes ishte e zakonshme në atë kohë./shkoder.info

Leave a Reply

Your email address will not be published.