Receta e byrekut nga zonja Monda: Sekretì qendron tek ky perberes per brum te bute

Byrekë me spinaq nga Monda Kalenja me plot shije. Receta e plote dhe menyra e pergatitjes.

Përbërsit : 400 g miellë, ujë të ngrohtë, 2 lug supe vaj ulliri, 2 lugë caji uthull e kuqe (perberes i cili do te bej brum teper te bute).

PERGATITJA:

Ne nje tas hidhni miell, kripë, vaj e uthull dhe ngadalë shtoni ujë të ngrohtë perzijeni me duar dhe pregatisni nje brume te bute duke shtuar miell pak çdo herë pas here.

Ndajeni brumin ne 7 kuleq ku prej brumi njeri nga ata duhet te jete me i madh, mbulojeni brumin dhe lereni ashtu per 30minuta.

Nderkoh merrni nje kg spinaq te lare dhe te grire,

5-6 qepe te njoma jeshile te lara dhe te grira, skuqini ne nje tenxhere me kripe per disa minuta te mbuluara me kapak, duhet ta thajne ujin fare./kuzhinat.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.