Mos harxhonì para, me keto perberes te kuzhìnes mund te pergatìsnì kremìn per largìmìn e rrudhave

Nuk keni pse harxhoni për kremëra me kimikate kur mund ta bëni vet në kushtet e shtëpisë.

Ja kush janë përbërësit për kremin: 2 lugë gjelle vazelinë, 1 lugë gjelle vaj bajamesh, 1 të verdhe veze, 1 lugë gjelle mjaltë, 1 avokado.

Nxeheni vazelinën në mikrovalë për disa sekonda, derisa ajo të zbutet. Shtonji më pas mjaltin edhe përbërësit tjerë duke lënë të verdhën e vezës në fund.

Përzieni derisa të krijohet një masë homogjene. Vendoseni kremin në një kavanoz.

Kur ta aplikoni masazhojeni për disa minuta në formë rrethore. Lëreni të qëndrojë për 30 minuta, dhe më pas fshijeni me pambuk.

Nje krem natyral dhe pa efekte an esore, provojeni dhe rezultatet do te jene brenda pritshmerive./shkollaeshendetit.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.