Perdornì kremìn e nates: Ben qe rrudhat dhe lìnjat e tjera ne fytyren tuaj te zvogelohen

Kremi i natës furnizon me lagështi pjesët e thata të fytyrës suaj. Prandaj, fytyra juaj mbahet e hidratuar.

Ju qetëson fytyrën.

Gjithashtu siguron që lëkura juaj të ketë një çehre të njëtrajtshme së bashku me një strukturë më të hollë të lëkurës.

Kremi juaj i natës rrit kolagjenin në lëkurën tuaj. Kremi gjithashtu ndihmon në qarkullimin më të mirë të gja kut. Rrudhat dhe linjat e tjera në fytyrën tuaj zvogëlohen.

Një rol kryesor që luan një krem ​​nate është se parandalon lëkurën tuaj nga va rja.

E bën lëkurën tuaj të butë dhe të zhdërvj ellët. Lëkura juaj e plakur mund të mos duket më e vjetër.

Ndihmon lëkurën tuaj për të rikthyer elasticitetin e saj.Ndihmon në rinovimin e qelizave dhe ushqen lëkurën tuaj.

Si të zgjidhni një krem ​​nate?

Zgjedhja e kremit të duhur të natës që i përshtatet ngjyrës së lëkurës tuaj është thelbësore. Më poshtë janë disa këshilla për përzgjedhjen:

Kur zgjidhni një krem ​​nate për veten tuaj, sigurohuni që kremi të mos jetë shumë i trashë.

Një krem ​​i trashë nate bll okon poret e lëkurës tuaj . Bëhet e vështirë për lëkurën tuaj të marrë frymë.

Sa herë që zgjidhni një krem ​​nate, sigurohuni që të jetë pa aromë dhe gjithashtu hipoall ergj ik. Është jetike që të kuptoni se çfarë përfshihet në prodhimin e një kremi nate.

Shikoni listën e përbërësve: Vitaminë C, Vitamina E, Vitamina A, Vaj jojoba, Vaj ulliri, Vaj kajsie, Vaj trëndafili, Aloe Vera, I dashur, Gjalpë shea, Jasemini, Komponentët kundër plakjes, Retinol, Peptidet, Aminoacidet, AHA-të, Bakri, Antioksidantë, Kolagjeni./shijejete.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.