Keto jane 5 gabimet qe beni zakonisht gjate hekurosjes, ndoshta nuk i keni ditur me pare

Hekurosja është një nga punët e shtëpisë që ose e bën me qef ose do të ishe gati të paguaje vetëm që mos ta bëje një gjë të tillë. Ndoshta janë gabimet që bëni gjatë këtij procesi që j’ua vështirësojnë punën, ndaj më poshtë do të lexoni disa këshilla shumë të vlefshme. 1. Pëlhurat delikate […]

Jeta e re e Nertila Kokes ne Suedi, me cfare po merret aktualisht kengetarja e njohur

Nga Ani Jaupaj A nuk është e drejtë që njerëzit që të bëjnë të lumtur të duash t’i bësh të lumtur? Janë të gjithë të një mendjeje, që ushqimi është një nga rrugët e mirëqenies dhe pjesëtarët e familjes janë të parët që të vlerësojnë për këtë dhe për të cilët duhet të përkushtohesh. Kështu […]

Frutat e thata u shendoshin apo dobesojne? Ja se cfare thone ekspertet per keto produkte

Ushqimet e thata janë një snack ushqyese që po fiton gjithnjë e më shumë terren për shkak të ritmit të shpejtë të jetës. Çfarë është më e lehtë se sa të hani disa fruta të thata kur jeni të uritur? Por disa besojnë se ngrënia e tyre mund të shtojë peshën trupore dhe se ato […]

Aktorja e njohur Ema Andrea: Jam pishman madje që dikur kam shkuar tek ata shumë të famshëm se edhe pse thonë “Aktorja e madhe Ema Andrea”

Aktorja e njohur Ema Andrea është shprehur në një intervistë të dhënë së fundmi se nuk shkon nëpër programet e personazheve të famshëm, nëse ato nuk kanë parë asnjë shfaqje të sajën. “Më ftoi një nga ata dhe unë i thashë nuk vij nëse nuk ke parë të paktën një nga shfaqjet e mia dhe […]

Përpiquni prindër edhe pse mund të jetë e vështirë: Ja sa ore duhet te flej femija juaj

Të fjeturit vonë e fëmijëve, te ne është një traditë e vjetër që duhet mënjanuar. Fëmija deri në moshën 13 vjeç ka nevojë për 10 orë gjumë pa ndërprerje. Fëmijët duke fjetur pas orës 10 të darkës nuk i realizojnë 10 orë gjumë pa ndërprerje. Mund të thuhet se fëmija fle në drekë dhe i […]

Çfarë ndodh kur e nis ditën me hudhër? 4 perfitimet qe nuk i keni ditur me pare

Nëse keni një sistem të dobët imunitar dhe jeni të prirur ndaj ftohjes, yndyrave të larta të gjakut dhe presionit të lartë të gjakut, një thelpi hudhër çdo mëngjes mund të ndihmojë shumë në përmirësimin e shëndetit tuaj. Hudhra është një barishte e fuqishme që është vërtetuar se ka një sërë përfitimesh shëndetësore, por shpesh […]

Lira Gjika: Gabimi qe nuk duhet te beni teksa vendosni ne gjume femijen, i bën ata të ndihen të pasigurt!

Prindër kur doni të vendosni fëmijën në gjumë, përpiquni të jeni të qetë dhe mos ta bëni me padurim, pra duke pritur ta vendosni në krevat dhe fëmijën ta zërë gjumi menjëherë. Ka raste që do të flejë menjëherë, por në përgjithësi do pak kohe, që ta zërë gjumi. Mirë është të lexohet një përrallë […]