Kjo do t’ju ndìhmojë të largonì yndyrën e tepërt, të rrìsnì metabolìzmìn tuaj dhe të përmìrësonì

Shtimi në peshë është një nga problemet më të mëdha për shumë njerëz, sidomos ata që e kanë të pamundur mbajtjen e një diete stri kte.

Pesha e tepert mund të përfshijë elemente që në të vërtetë parandalojnë funksionimin e duhur të trupit, duke rezultuar në akumulimin e yndyrës rreth belit (barkut).

Sot ju paraqesim një pije që do t’ju ndihmojë të largoni toksinat nga trupi juaj, të rritni metabolizmin tuaj, të përmirësoni imunitetin dhe të elim in oni yndyrën e barkut në një periudhë të shkurtër kohore.

Përbërësit:

– Gjysme limoni

– Një tufë majdanoz

– Një kastravec

– Një copë rrënjë xhenxhefili

– 1/3 e një gote uji

Udhëzime: Pritini kastravecat në feta dhe grini majdanozin në mënyrë që të mund të merrni së paku 1 lugë çaji. Pastaj, vendosini përbërësit në një blender dhe përzieni mirë deri sa të merrni një përzierje homogjene. Nëse dëshironi të ëmbëlsoni pijen, shtoni pak mjaltë.

Perdorimi: Ju duhet ta merrni këtë pije para se të shkoni për të fjetur. Kombinoje atë me disa ushtrime të përshtatshme dhe një dietë të shëndetshme dhe kjo do t’ju ndihmojë të hiqni qa fe yndyrën e tepërt, të rrisni metabolizmin tuaj dhe të përmirësoni shëndetin tuaj të përgjithshëm shumë shpejt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.