Ky perberes i kuzhines nuk e paskemi ditur qe rinon fytyren tone dhe largon

Të gjithëve na e bëjnë me sy lëkurat rrezëllitëse dhe plot shkëlqim. Nga dëshira për të pasur një lëkurë të tillë, shpesh blejmë kremra, vajra dhe shumë produkte të tjera bukurie. Megjithatë, një gjë që nuk ua kanë thënë kurrë për lëkurën tuaj është se një produkt i vetëm nuk i zgjidh të gjitha problemet e lëkurës.

Ju mund të keni ballë të yndyrshëm, por hundë të thatë.

Pjesët e thata dhe të rrudhura të lëkurës mund të ndihmohen në mënyrë perfekte nga majoneza e cila është një aleat i mirë i lëkurave të thata. Vaji i saj ushqen lëkurën dhe i rikthen elasticitetin.

Kështu që zgjidhni një majonezë të cilësisë së mirë për një trajtim relaksues të fytyrës. Ju duhen

-Një lugë majonezë

-Një lugë uthull

Pasi të përzieni majonezën me një lugë uthull, lëreni disa minuta në frigorifer për një maskë të freskët. Aplikojeni më pas në fytyrë, në zonat që janë të thata.

Masazhojeni butësisht dhe relaksohuni. Duhen rreth 10-20 minuta që të absorbohet nga lëkura. Më pas masazhojeni fytyrën me gishta ose një peshqir të thatë për të hequr qelizat e vde. kura.

Lani më pas fytyrën me larësin tuaj të preferuar. Menjëherë do ta ndjeni lëkurën më të butë dhe më elastike.

Ju mund ta aplikoni këtë maskë edhe në zonat e tjera të thata të trupit si qafa, bërrylat dhe këmbët.

Leave a Reply

Your email address will not be published.