E keni provuar te vendosni disa kokrra patate ne pjatalarese? Truku qe do te shpetoje nje here e mire zonjat e shtepise

Sa e sa receta ju kanë mbetur thjesht një “ëndërr në sirtar” vetëm se mendimi për të larë patetet para se t’i qëroni është shumë acarues.

Por pasi të lexoni këtë artikull me siguri do ndiheni të lehtësuar.

Patatet që sot e tutje lani në pjatalarëse, lavastovilje. Një shpëlarje e shpejtë në pjatalarëse ju kursen kohë, dhe ju lejon të përqendroheni në përgatitjen e pjesës tjetër të vaktit, duke shkurtuar në mënyrë dramatike kohën tuaj të gatimit.

Ja se si funksionon:

Vendosni patatet siç i blini në raftin e sipërm të një pjatalarëse bosh dhe vendoseni në ciklin vetëm për shpëlarje. (Sigurohuni që fillimisht të mos ketë sapun!) Ndizeni dhe kthehuni pas 10 minutash për tu përballur me disa patate të lara dhe të gatshme për tu gatuar nga ju.

Leave a Reply

Your email address will not be published.