Rregullon nivelin e kolesterolit, mjafton ta pini cdo mengjes kete perberje e cila

Keni dëgjuar për pijen e artë? Kjo është një përzierje shumë e shëndetshme që ju mund ta pini çdo mëngjes sepse ofron një sërë përfitimesh shëndetësore.

Shafrani i Indisë është përbërësi kryesor në këtë recetë. Curcumin është komponenti kryesor që gjendet tek shafrani dhe ka mbi 150 efekte terapeutike.

Përfitimet shëndetësore të shafranit të Indisë janë të shumta, si: Forcon imunitetin. Rregullon nivelin e kolesterolit.

Përmirson tretjen. Efekte anti-inflamatore. Nga ana tjetër piperi i zi rrit aftësinë e curcuminit duke e bërë atë akoma më të fuqishëm.

Përbërësit: ¼ gotë shafran Indie. 1 majë lugë çaji e piper i zi. ½ gotë ujë.

Përgatitja:

Shtojini të gjithë përbërësit në një enë dhe vendosini në zj arr. Lëreni të ziejë derisa të merrni një masë të trashë. Lëreni të ftohet dhe transferojeni në një kavanoz të vogël. Pijeni atë çdo mëngjes me stomakun bosh për t’u ndjerë energjikë dhe pa asnjë lloj dhimbje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.