Ardit Gjebrea prek me fjalet per ngjarjen e rende ne Himare: Vetëm ata që janë prindër mund të

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea ka reaguar për vdekjen tragjike të 7-vjeçares, e cila u përplas mesditën e djeshme në plazhin e Potamit në Himarë për vdekje nga një skaf të drejtuar një komisari Arjan Tase .

Nëpërmjet një postimi në Facebook Gjebrea shprehet i pikëlluar për vdekjen e vogëlushës, ndërsa thotë se vetëm ata që janë prindër mund të kuptojnë se çfarë po kalojnë prindërit e vogëlushës.

Gjebra thotë se në detin shqiptar nuk ka asnjë siguri dhe se prej 32 vitesh nuk ësshtë bërë asgjë për garantimin e jetës së pushuesve në plazhe.

Reagimi i plotë

“Nuk ka gjumë dot sonte! Mendja është vetem tek vogëlushja e familjes Abdia, çfarë fatkeqësie!

Prindërit e mjerë sapo vulosën me zi jetën e tyre. Vetëm ata që janë prindër mund të kuptojnë se çfarë po kalojnë sot nëna dhe babai i engjëllit të vogël.

Ndërsa çmenduria me të cilën tashmë jemi mësuar prej 32 vitesh gjithmonë në tranzicion, nuk ka fund: Det pa kufi ndarës në zonat ku janë mjetet e motorizuara.

Plazhistë që notojnë me gomone, skafe e jet ski që u vijnë rrotull. Asnjë limit shpejtësie, asnjë kontroll!

Trishtim! Ngushëllime familjes Abdia dhe paqe për shpirtin e pastër e të pafajshëm!”

Leave a Reply

Your email address will not be published.