Per nje buzeqeshje te bukur, kjo perberje do t’ju bej te anashkalonì dentìstìn dhe te mos harxhonì para

Shëndeti ynë oral është shumë i rëndësishëm për mirëqenien tonë të përgjithshme dhe mbajtja e higjienës së mirë or ale do të parandalojë pushtimin e bak tereve dhe toksinave. Prandaj, është jetike të mbajmë dhëmbët tanë të shëndetshëm, të elim inojmë gu rët dhe të parandalojmë sëm undjet dhe inf eksionet e mishrave të dhëmbëve.

Për fat të mirë, ekziston një mënyrë natyrale tepër efektive për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja dentare dhe për të mbajtur shëndetin tuaj oral në gjendje të mirë. Një dentist zbulon këtë metodë të mahnitshme që kushton pak dhe premton të rivendosë buzëqeshjen e bardhë, të ndritshme dhe të shëndetshme!

Do t’ju duhet: 1 lugë gjelle sodë buke, Ose një filxhan peroksid, hidrogjeni, gargarë antiseptike, Ose një lugë çaji kripë, Ujë i nxehtë, Pe për të pastruar dhëmbët, Furçë dhëmbësh

Udhëzime:

Në një filxhan, përzieni një lugë gjelle sodë buke me gjysmë lugë gjelle kripë. Më pas lagni furçën e dhëmbëve me pak ujë dhe zhytni mirë në këtë përzierje. Më pas lani dhëmbët me kujdes për 5 minuta.

Përzieni gjysmë filxhani peroksid hidrogjeni me gjysmë filxhani ujë të ngrohtë dhe shpëlajeni gojën me këtë tretësirë ​​për një minutë. Më pas pështyjeni dhe shpëlajeni me gjysmë gote ujë të ftohtë.

Përdorni fillin me fill me shumë kujdes për të mos irrituar mishrat e dhëmbëve dhe fërkoni pllakën midis dhëmbëve. Lëvizni fillin me fill me kujdes nga njëra anë në tjetrën për të shmangur dëmtimin dhe acarimin e mishrave të dhëmbëve.

Në fund, shpëlajeni gojën me një gargarë antiseptike.

Kjo metodë do të largojë gurët, do të zbardh dhëmbët tuaj, do të parandalojë gingivitin dhe shëndetin oral. Tani vetëm buzëqeshni!

Leave a Reply

Your email address will not be published.