Mos harxhoni para ne pastrim kimik, njollat nga sedijlet mund ti largoni edhe me kete perberes te kuzhines

Pa marrë parasysh sa e vështirë është ta mbani të pastër, makina juaj gjithnjë ka ndonjë njollë të vogël. Qoftë nga njollat, thërrimet ose akumulimi i pluhurit dhe polenit kur ndryshojnë stinët, një makinë e pisët është e pashmangshme.

Ka një milion produkte për pastrimin e makinave atje, por problemi është se ata janë të mbushur me shumë kimikate të këqija. Nëse po kërkoni të jepni makinën tuaj një pastrim të mirë të pranverës kjo është lista e fundit për ju:

Pastrues natyror qilimash: Hiqni të gjitha ato njolla të errëta, të ndyra dhe me baltë në tapiceritë duke përzier uthull të bardhë dhe sode buke së bashku për të krijuar një paste, dhe pastaj fërkoni me furçë në vendin që është i papastër. Lëreni të thahet plotësisht, dhe më pas lajeni.

Nëse ju urreni njollat në sediljet e makinës suaj para se të shpenzoni para për të blerë të reja, provoni një zgjidhje në shtëpi, përzieni sode me uthull , dhe sapun.

Për qimet e kafshëve: Merrni shishen e lakut të flokëve dhe spërkateni në sediljet e makinës pastaj me një furçë hiqni të gjitha qimet nga ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.