Arditi tregon momentin e veshtire ne skene kur prezantoi aktoren e njohur, pasi nuk e dinte se si do te reagoj publiku

Ardit Gjebrea ka rrëfyer së fundmi një ndër momentet më të si kletshme që i është dashur të kalojë gjatë rubrikës ‘Shihemi në Gjyq’. Moderatori ka ndërhyrë gjatë seancës gjyqësore duke kujtuar një moment të si kletshëm të cilin e ka kaluar disa kohë më parë.

Arditi duhej të prezantonte aktoren e madhe, Ornela Mu tin por kishte fri kë se si do të reagonte publiku kur të përmendej emri i saj.

“E di dhe unë të mirëkuptoj sepse të njëjtin problem kam patur unë kur kam patur të ftuar Ornela Mu tin, aktoren e madhe në skenë dhe për ta prezantoja kisha një siklet të jashtëzakonshëm se si do ta prezantoja?

Sigurisht që e prezantova, por kisha merakun e spektatorëve se mund të qeshnin, se mund të bënin dhe kjo mua më ndodhi vetëm njëherë në skenë. Okej, unë jam artist, e bëj dhe publiku është i kulturuar dhe e kupton…”– tregoi prezantuesi.

Kujtojmë se Arditi ka marrë masa të forta këtë edicion të “Këngës Magjike”. Përmes një postimi në rrjete sociale, Gjebrea ka treguar se ka artistë ose publikues të këngës që blejnë klikime, prandaj këtë vit do merren masa.

Në një postim në Instagram Ardit Gjebrea ka publikuar foto në të cilën shpjegon për artistët që blejnë kli kime.

Kjo erdhi dhe pas deklaratës që Endri Prifti bëri në profilin e tij në Instagram ku nuk mungoi as kundërpërgjigja e moderatorit:

“Po mirë mo Endri, pjesëmarrja në një festival bëhet duke u thënë njerëvze që do jemi? Dhe pastaj?! Kënga Magjike ka rregulla qe respektohen nga çdo artist. Ka një datë që dorëzohen këngët dhe një komision që vlerëson. Dorëzove gjë ndonjë këngë?

Pranimi u mbyll në 24 maj dhe ti kujtohesh në fund tetori të marrësh pjesë/ Pak më shumë respekt për kolegët pjesëmarrës dhe për ne që punojmë duke respektuar çdo artist që vjen me profesionalizmin dhe përgjegjësinë më të madhe”- shkroi Arditi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.