Kjo eshte nje nga perberjet e cìla do t’ju mundesoj bark te sheshte gjate stìnes se dìmrìt, gjìthashtu do te pastroj enet

Nëse keni probleme me enët e gja kut, me zemrën apo me mëlçinë, atëherë duhet të ndiqni udhëzimet dhe të njiheni me një recetë e cila ju vjen në ndihmë të gjitha këtyre problemeve që ju shqetësojnë. Ky ilaç do t’ju mbrojë nga su lmi në zemër si dhe do të pastrojë të gjithë enët e gja kut nga lëndët toksike.

Përbërësit: 15 limonë.

12 thelpinj hudhër.

1 kg mjaltë.

400 gr lakër.

400 gr arra.

Përgatitja: Prejeni lakrën dhe hidheni në një kavanoz të pastër. Mbusheni me ujë dhe lëreni mënjanë për rreth 10 deri në 12 orë. Kullojini më pas dhe vendosini në një blender së bashku me hudhrat e qëruara dhe arrat.

Vendosni në të edhe 5 limonë së bashku me lëkurë. 10 limonët e tjerë shtrydhini mirë dhe shtojeni lëngun e tyre në përzierje. Lërini për disa minuta derisa të përftoni një masë homogjene dhe transferojeni atë në një enë.

Në fund, shtoni dhe mjaltin dhe përziejini me një lugë druri. Vendoseni përzierjen në kavanoza qelqi dhe ruajeni në frigorifer.

Lëreni të qëndrojë për 3 ditë dhe më pas mund ta përdorni duke marrë 1 deri në 2 lugë gjelle 30 minuta para çdo vakti ngrënieje (tre herë në ditë). Eshte nje nga perberjet qe do t’ju mbaj barkun e sheshte gjate stines se dimrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.