Kjo jave do te kete tìpare tìpìke vjeshte: Ja sa dìte te kesaj jave do te perfshìhen nga rreshjet e shìut

Sipas SHMU, e gjithë java do të ketë tipare të një vjeshte të vërtetë. Moti përgjithësisht do të mbizotërohet nga vranësira dhe kthjellime të përkohshme.

Reshjet e shiut, do të përfshijnë kryesisht pjesën bregdetare me intensitet të ulët. Herë pas here, reshjet do të marrin intensitet mesatar.

Ditën e enjte dhe të premte, reshjet do të përfshijnë të gjithë vendin. Në pjesën bregdetare rrebeshe me rrufe.

Era, do të fryjë juglindje e jugperëndim e lehtë e mesatare. Në bregdet, gjatë të enjtes e të premten era e vrullshme në bregdet.

Valëzimi në det i forcës 2 deri 4 ballë. Ju urojme nje jave te mbare dhe ne tabele mund te shikoni qytetet me temperaturat e detajuara:

Leave a Reply

Your email address will not be published.