Aktorja e njohur Pavlina Mani feston 74 vjetorin, ja se ku jeton ajo prej 16 vitesh dhe si duket sot

Ajo është padyshim një nga aktoret më fantastike që ka prodhuar kinematografia dhe teatri shqiptar. Ka lindur ne 1948 dhe ka festuar ditëlindjen e saj të 74.

Po flasim për Pavlina Manin, aktorja qe për brezin pas ’90-ës mbahet mend per serialin e famshëm te filmit “Njerëz dhe fate”, ndërsa për artdashesit më të vjeter në moshë kujtohet veçanerisht për interpretimin e jashtëzakonshem në komedinë “Pallati 176”.

Por ku ndodhet ajo sot?

Në “Njerëz dhe fate” ishte roli i fundit i aktores Pavlina Mani, e cila pas mbarimit të xhirimeve të serialit u largua së bashku me familjen e saj drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ajo jeton në Amerikë prej më shumë se 16 vitesh dhe pamja e saj ka ndryshuar jashtëzakonisht shumë.

Një vit më parë, akotjra humbi bashkëshortin e saj, dhe publiku shqiptar regjisorin e njohur, Pirro Mani.

Leave a Reply

Your email address will not be published.