Supa me pasha qofte eshte krenaria e kuzhines tradicionale Gjirokastrite, mund ta provoni dhe juve ne nje vakt dreke

Eshte supa e krenarise se kuzhinës tradicionale gjirokastrite! Perberesit te cilet u nevojiten per qoftet: 250 gr mish i grirë, 1 kokërr qepë, 1/2 filxhan çaji me oriz, 1 e bardhë veze, 1 lugë gjelle gjalpë pa kripë, 3 gota me ujë, Majdanoz i freskët, Kripë, Piper.

Për përgatitjen e supës: Lëngun e një limoni, 1 gotë ujë, 2 të verdha vezësh, 1 lugë gjalpë i shkrirë ose vaj ulliri.

1.Në një tenxhere hedhim ujin bashkë me orizin dhe i lëmë të zjejnë për 15 minuta. Më pas i heqim nga zjarri dhe orizin e kullojmë nga uji duke e lënë mënjanë në një tas.

2.Grijmë qepët hollë dhe e hedhim tek tasi ku kemi hedhur orizin e kulluar, shtojmë mishin e grirë, bashkë me të bardhën e vezës, kripën, piperin dhe majdanozin e freskët.

3.I përziejmë mirë të gjitha bashkë derisa masa të bëhet e njëtrajtshme. Më pas, njomim duart me ujë dhe ndajmë masën në qoftë të vogla në madhësinë e një kokërr arre.

4.Nga ana tjetër, hedhim në një tigan dy gota me ujë, pak gjalpë ose vaj ulliri dhe shtojmë me kujdes qoftet duke i lënë të ziejnë në zjarr të ngadaltë për gjysmë ore.

5.Ndërkohë nisim përgatitjen e supës. Rra him të verdhat e vezës bashkë me lëngun e limonit dhe ujin dhe në mënyrë të ngadaltë ia shtojmë tenxheres ku kanë zierë qoftët.

6.I përziejmë më shumë kujdes që të mos prishet forma e qofteve. Tenxheren e heqim nga zjarri dhe e servirim të ngrohtë.

7.Sipër mund të shtojmë pak gjalpë të shkrirë ose majdanoz të grirë hollë./neps.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Supa me pasha qofte eshte krenaria e kuzhines tradicionale Gjirokastrite, mund ta provoni dhe juve ne nje vakt dreke

Eshte supa e krenarise se kuzhinës tradicionale gjirokastrite! Perberesit te cilet u nevojiten per qoftet: 250 gr mish i grirë, 1 kokërr qepë, 1/2 filxhan çaji me oriz, 1 e bardhë veze, 1 lugë gjelle gjalpë pa kripë, 3 gota me ujë, Majdanoz i freskët, Kripë, Piper.

Për përgatitjen e supës: Lëngun e një limoni, 1 gotë ujë, 2 të verdha vezësh, 1 lugë gjalpë i shkrirë ose vaj ulliri.

1.Në një tenxhere hedhim ujin bashkë me orizin dhe i lëmë të zjejnë për 15 minuta. Më pas i heqim nga zjarri dhe orizin e kullojmë nga uji duke e lënë mënjanë në një tas.

2.Grijmë qepët hollë dhe e hedhim tek tasi ku kemi hedhur orizin e kulluar, shtojmë mishin e grirë, bashkë me të bardhën e vezës, kripën, piperin dhe majdanozin e freskët.

3.I përziejmë mirë të gjitha bashkë derisa masa të bëhet e njëtrajtshme. Më pas, njomim duart me ujë dhe ndajmë masën në qoftë të vogla në madhësinë e një kokërr arre.

4.Nga ana tjetër, hedhim në një tigan dy gota me ujë, pak gjalpë ose vaj ulliri dhe shtojmë me kujdes qoftet duke i lënë të ziejnë në zjarr të ngadaltë për gjysmë ore.

5.Ndërkohë nisim përgatitjen e supës. Rra him të verdhat e vezës bashkë me lëngun e limonit dhe ujin dhe në mënyrë të ngadaltë ia shtojmë tenxheres ku kanë zierë qoftët.

6.I përziejmë më shumë kujdes që të mos prishet forma e qofteve. Tenxheren e heqim nga zjarri dhe e servirim të ngrohtë.

7.Sipër mund të shtojmë pak gjalpë të shkrirë ose majdanoz të grirë hollë./neps.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Supa me pasha qofte eshte krenaria e kuzhines tradicionale Gjirokastrite, mund ta provoni dhe juve ne nje vakt dreke

Eshte supa e krenarise se kuzhinës tradicionale gjirokastrite! Perberesit te cilet u nevojiten per qoftet: 250 gr mish i grirë, 1 kokërr qepë, 1/2 filxhan çaji me oriz, 1 e bardhë veze, 1 lugë gjelle gjalpë pa kripë, 3 gota me ujë, Majdanoz i freskët, Kripë, Piper.

Për përgatitjen e supës: Lëngun e një limoni, 1 gotë ujë, 2 të verdha vezësh, 1 lugë gjalpë i shkrirë ose vaj ulliri.

1.Në një tenxhere hedhim ujin bashkë me orizin dhe i lëmë të zjejnë për 15 minuta. Më pas i heqim nga zjarri dhe orizin e kullojmë nga uji duke e lënë mënjanë në një tas.

2.Grijmë qepët hollë dhe e hedhim tek tasi ku kemi hedhur orizin e kulluar, shtojmë mishin e grirë, bashkë me të bardhën e vezës, kripën, piperin dhe majdanozin e freskët.

3.I përziejmë mirë të gjitha bashkë derisa masa të bëhet e njëtrajtshme. Më pas, njomim duart me ujë dhe ndajmë masën në qoftë të vogla në madhësinë e një kokërr arre.

4.Nga ana tjetër, hedhim në një tigan dy gota me ujë, pak gjalpë ose vaj ulliri dhe shtojmë me kujdes qoftet duke i lënë të ziejnë në zjarr të ngadaltë për gjysmë ore.

5.Ndërkohë nisim përgatitjen e supës. Rra him të verdhat e vezës bashkë me lëngun e limonit dhe ujin dhe në mënyrë të ngadaltë ia shtojmë tenxheres ku kanë zierë qoftët.

6.I përziejmë më shumë kujdes që të mos prishet forma e qofteve. Tenxheren e heqim nga zjarri dhe e servirim të ngrohtë.

7.Sipër mund të shtojmë pak gjalpë të shkrirë ose majdanoz të grirë hollë./neps.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.