Receta e supes e cìla eshte e pasur me vìtamìna dhe u ben juve te ndìhenì te ngopur

Keni vendosur të mbani regjim, por ndiheni gjithmonë të uritur? Dorëzimi nuk është zgjidhja për problemin që keni.

Ka disa mënyra për të humbur peshë pa u përmbajtur nga ushqimi i preferuar. Supa e mëposhtme është e pasur me lëndë të nevojshme dhe me shije të mirë, ju mban të ngopur dhe rregullon metabolizmin që shkakton mbipeshë.

Ju duhet ta konsumoni atë dy herë në javë për rezultate më të mira. – 2 presh (pras – 4 thelpi hudhër (të copëtuar imët).

– 1 spec të kuq të ëmbël (të prerë) – 3 kokrra domate mesatare (të pr era), 2 kokrra qepë të pr era, – 1 patëllxhan të vogël (të pr erë), – 1/3 lakër të bardhë (të pr erë) – 2 lugë gjelle vaj ulliri – pak kripë dhe erëza (rigon, piper, majdanoz, danë)

MËNYRA E PËRGATITJES : Vendosni dy litra ujë të ziejnë, prisni pesë minuta dhe shtoni përbërësit.

Kur të jenë gjysëm të zier, shtoni vajin e ullirit, kripën dhe erëzat, në mënyrë që të shtoni një aromë të veçantë për supë.

Supa është gati tani për t’u ofruar.

Konsumojeni këtë supë kur të ndiheni të uritur.

Kjo supë është e pasur me vitamina të nevojshme që ndihmojnë trupin të gjallërohet dhe të ndihet i ngopur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.