U kujtohet aktorja e njohur Dìdì? Ku jeton sot ajo dhe sì duket pas plot 18 vìtesh

Të gjithë e njohin me emrin Didi, pasi aktorja ka marrë pjesë në telenovelën më e suksesshme shqiptare “Njerëz dhe Fate”. Aktorja Arta Muçaj, por që shqiptarët e njohin si Didi, nuk ka ndryshuar aspak në pamjen e saj edhe pse kanë kaluar 18 vite.

Didi luante një rol negativ tek “Njerëz dhe Fate” edhe pse ishte shoqja e Florit, të cilin ajo e përfshiu në rruge jo te hijshme.

Në vitet 2000 veç rolit në serial ajo u përfol edhe për historinë e dashurisë me rrokerin e famshëm, Bojken Lako dhe nuk u bë asnjëherë publike ose ishte një thashethem. Arta jeton tashmë në Australi, ku dhe vijon karrierën si aktore atje.

Ajo sot është po aq simpatike sa atëherë, edhe pse kanë kaluar rreth 18 vite “Didi” nuk ka ndryshuar, por duket tepër në formë.

Gjithashtu mbetet per tu pare nese aktorja e njohur do te riktheht perseri ne filmin Njerez dhe Fate, ashtu sic e ka deklaruar dhe aktori Arben Derhemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.