E kane pas perdorur gjyshet kohe me pare: Pluhurì ì kuzhìnes qe do t’ju kursej para, spërkasnì ne rrenjet

Niseshteja e misrit mund të jetë një ndër përbërësit kryesorë të kuzhinës suaj, por ajo që nuk dinit është se mund të përdoret gjerësisht edhe si produkt bukurie.

Kjo gjë ndoshta nuk është e re për gjyshet tuaja, pasi në pamundësi për të patur një krem apo gjithëfarë produkti tjetër kozmetik, ishin përbërësit natyralë ata që u vinin atyre në ndihmë.

Pastron qelizat e vde kura të lëkurës.

Një mënyrë natyrale dhe e butë për të hequr qafe qelizat e vde. kura të lëkurës që e lënë çehren tuaj të pajetë është duke masazhuar niseshte misri në fytyrën tuaj të lagur. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të ndriçuar kompleksin e lëkurës.

Shampo e thatë.

Nuk keni kohë të bëni një dush dhe yndyra e flokëve është e dukshme. Ajo që duhet të bëni është të spërkasni pak niseshte në rrënjët e flokëve që kjo e fundit të përthajë yndyrën.

Më pas shkundni flokët për të elim inuar mbetjet e niseshtesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.