Perberja me 6 kumbulla per te larguar yndyren perreth belìt: Konsumojenì ne mengjes

Për tepricë kilogramësh, aq më parë për atë përreth belit, shpesh fajin ua lëmë të ashtuquajturave zorrë dembele, të cilat pen gojnë dje gien e yndyrës dhe elim inimin e papastërtive nga organizmi.

Nutricionistët konstatojnë që ekziston zgjidhja, madje shumë e thjeshtë.

Përgjigjja qëndron te kokteji i shëndetshëm me kumbulla të thata, të cilin do të duhej ta konsumoni si kafjall.

Provoni që këtë pije ta pini natën dhe në mëngjes në lukth të thatë.

Përbërësit: – 6 kumbulla, – 2 lugë miell tërshëre – 1 lugë fara liri – 1 lugë kakao – 300 ml jogurt.

Përgatitja: Nxirrni kumbullat e thata në 100 ml ujë. Kur të vlojë uji, lërini të qëndrojnë 10 minuta. Gjatë asaj kohe nxirrni miellin e tërshërës, farat e bluara të lirit dhe kakaon. Shtoni 300 ml jogurt.

Kumbullat grini imët dhe shtoni përzierjen, pastaj lëreni koktejin në frigorifer që të qëndrojë tërë natën.

Konsumojeni në mëngjes në lukth të thatë. Si opsion mund t’i shtoni edhe kanellë. Kjo pije shpejton metabolizmin, por gjithashtu ka ndikim të mirë në lëkurë, flokë dhe thonj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *