Epìqendra e termetìt ìshte ne Dìber, ja sa ìshte magnìtuta : U shoqerua dhe me nje tjeter nga pas

Një tërmet i fortë ka goditur mbrëmjen e sotme Shqipërinë.

Forca e tërmetit ishte me magnitudë 5.2.

Epiqendra e tërmetit ka qenë Gur i Bardh në zonën e Dibrës. Aktualisht nuk raportohet për persona të lënduar apo dëme materiale.

Ndërkohë që është shoqëruar edhe nga një tërmet më i vogël.

Pritet qe ne oret te vijim te qartesohet dhe me teper situata mbi raportimet e demeve apo te lenduarve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.