Perberja natyrale qe do te ul nìvelet e kolesterolìt: Konsumonì nga 1 lugë para mëngjesìt dhe 1 lugë para darkës

Per te ulur nivelet e kolesterolit te keq mund te pini mengjes per mengjes caj te perftuar nga zierja e nje dege selino me nje tufe majdanoz ose nje perberje prej:

1 thelpi hudher e grire imet, 1 cope xhenxhefil e prere imet, 1 luge mjalte, 1 lugë uthull molle, dhe 1 lugë lëng limoni i vendosni në blender dhe i përzieni për 30 sekonda.

Më pas, lëngun e ruani në frigorifer për pesë ditë. Konsumoni nga një lugë para vaktit te mëngjesit dhe një lugë para darkës.

Nuk duhet ta merrni më shpesh se tre herë në ditë. Rezultatet do te jene me te vertete te kuptueshme.

Kjo vlen shume mire dhe per stabilizimin e tensionit te larte, nje problem i cili sipas studimeve zakonisht fillon pas moshes 40-50 vjecare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.