Pergatìtenì sa eshte akoma sezonì ì tyre: Marmalate me lìmon, ìdeale per te shoqeruar

E shkëlqyer për t’u përdorur në ëmbëlsira apo për të shoqëruar bukën, kjo marmalatë ka një aromë të shkëlqyer. Përpiquni të zgjidhni limonë bio.

Koha e përgatitjes: 20-25 minuta

Koha e pushimit: 48 orë

Koha e gatimit: 50 minuta

Përbërësit: 1 kg limonë me lëkurë të hollë, 600-700 gramë sheqer, Ujë

Sipas dëshirës: karafil ose yll anise, 3 vazo prej 150 ml të pastruara, sterilizuara dhe kapakë që u mbyllen mirë.

Përgatitja: -Rregulli i parë për të përftuar një marmalatë të mirë është të zgjidhni limonë të një cilësie të mirë, aromatikë, të pjekur në diell. Sigurisht, me lëkurë të hollë.

-Lajini me kujdes ata, duke u fërkuar lëkurën me një furccë ose lugë për të eliminuar ndonjë papastërti të mundshme.

-Pritini në feta të holla prej pak milimetrash. Hiqni ekstr em itetet e limonëve dhe farat.

-Transferojini më pas limonët e kulluar në një tenxhere, mbulojini me ujë të pastër dhe ziejini për pesë minuta.

-Ruani 350 ml nga uji dhe pjesën tjetër kullojeni.

-Rivendosni limonët në tenxhere, shtoni sheqerin dhe ujin e lënë mënjanë dhe ziejeni marmalatën për 40-45 minuta.

-Pas kësaj kohe, kontrolloni dendësinë: duke vendosur pak marmelatë në një pjatë të pozicionuar vertikalisht, ajo duhet të rrëshqasë shumë ngadalë.

-Kur të jetë gati, sipas dëshirës mund ta lini sicc është ose ta fruloni me mikser.

-Hidheni nëpër vazo marmalatën, mbyllini mirë dhe kthejini përmbys, një proces i rëndësishëm për ruajtjen e duhur të tyre.

-Nëse dëshironi, mund t’i aromatizoni vazot me erëzat e sugjeruara.

-Pas gjysmë ore kontrolloni nëse vazot kanë rrjedhur dhe më pas vendosini drejt.

Lëreni marmalatën të ftohet dhe më pas mund ta konsumoni direkt./living

Leave a Reply

Your email address will not be published.