Receta e cìla ndìhmon ne pastrìmìn e mushkërìve, tek ato që kanë mbì 5 vjet që pìnë duhan

Sot të gjithë e dimë sa i rrez ikshëm është duhani dhe kjo shprehi e dëm shme sigurohet që doktorët të kenë punë.

Pirja e duhanit ndikon te çdo qelizë e trupit dhe i dëmton funksionet vitale trupore.

Në veçanti është tejet agresive për mushkëritë dhe shkencëtarët tregojnë se pirja e duhanit është arsyeja kryesore e zhvillimit të qelizave anormale të kan ce rit.

Veç kësaj, prob lemet respiratore, si bronkiti dhe astma, janë të lidhura ngushtë me pirjen e duhanit.

Ekspertët shëndetësorë rekomandojnë që ta lini duhanin sa më parë.

Megjithatë, nëse assesi nuk mund ta lini, ekspertët e mjekësisë alternative thonë se ekziston një recetë super efikase shtëpiake për pastrimin e mushkërive, e cila u ndihmon atyre që kanë mbi 5 vjet që pinë duhan.

Përbërësit: –Dy lugë çaji shafran

– Rrënjë xhenxhefili

– Një litër ujë

– 400 gramë hudhra, të qëruara dhe prera

– 250 gramë pluhur stevia

Përgatitja: Nxejeni ujin në një tigan. Shtojani 250 gramë pluhur stevia dhe posa të vlojë uji, shtojeni pjesën tjetër të përbërësve.

Zini për 5 minuta tjerë dhe ndaleni nxehjen. Lëreni produktin të ftohet dhe pastaj vendoseni në kavanoz dhe mbajeni në frigorifer.

Përdorimi: Konsumoni 2 lugë gjelle të këtij produkti në mëngjes para se të hani apo pini dhe 2 lugë tjera pasi ta keni ngrënë darkën.

VËREJTJE: Para se të përdorni receta të mjekësisë alternative, gjithmonë rekomandohet që paraprakisht të konsultoheni me doktorin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.