Receta e embelsìres tradìcìonale nga Nertìla Koka qe pergatìtet per 8 mìnuta

Këngëtarja shumë e dashur shqiptare Nertila Koka, tashmë siç e dimë ka një kanal te sajin ku tregon receta të ndryshme gatimi.

Këtë herë është rikthyer me recetën e ëmbëlsirës Kompekaj në 8 minuta, e cila eshte dhe mjaft e njohur.

Receta me perberesit e nevojshem per te bere kete embelsire fantastike e cila pse jo mund te jete edhe pjese e tryezes tuaj.

Kompekaj : Duhet te piqet ne temperaturen 180 grade C, kohezgjatja duhet te jete 30-40 min, forma 20-25 cm, 12 peta te holla per bakllava (6 peta poshte e 6 siper) , 120-130 gram gjalpe (i shkrire) ,

200-220 gram arra te shty pura, 40 g peksimadhe (ose 10 luge gjelle), 5 veze te medhaja, 100g sheqer, 1 luge kafeje, sode buke (nje pakete pluhur per pjekeje), 1 mate luge kafeje, kripe dhe Sherbeti.

Nuk duhet te harroni: peksimadhe jane therrimet e bukes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.