Ky eshte nje nder ushqìmet me te preferuara te dìetologes se njohur Anìla Kalleshì

Le të marrim një minutë për të folur për një nga super ushqimet e mia të preferuara – xhenxhefilin.

Xhenxhefili është i mbushur me antioksidantë dhe ka veti anti-infla ma tore, të cilat e bëjnë atë të shkëlqyeshëm për të përzierat dhe tretjen. Por a e dini se është gjithashtu e mahnitshme për:

Rregullimi i sheqerit në gj ak

Lehtësimin e dhimbjeve të nyjeve dhe muskujve

Përmirësimi i funksionit të trurit dhe shumë më tepër!

Mënyra më e lehtë për të përdorur një copë rrënjë xhenxhefili 2.5 cm, ndajeni në feta dhe zijeni në ujë për 10-30 minuta.

Shtrihuni dhe shijoni çajin me Xhenxhefil të ngrohtë, me limon dhe mjaltë të papërpunuar. Ose, mund ta shtoni edhe në supë, gjellë për një shije më të shijshme në vaktet tuaja.

Leave a Reply

Your email address will not be published.